Menüü
15 juuli 2016   |   Uudised

Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov asusid peale Tartu linnakatset auto24 Rally Estonia liidrikohale

 

Reedel algas kvalifikatsioonikatse, piduliku avamisega Tartus Raekoja platsil ja Tartu linnakatsega tänavune auto24 Rally Estonia, mis on FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp. Peale Tartu linnakatset on ralli liidrid eelmise aasta võitjad, Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov (Ford Fiesta R5).

1,33 kilomeetrisel Tartu linnakatsel said teise aja Ralfs Sirmacis ja Maris Kulšs (Skoda Fabia R5), kaotades 1,9 sekundit Lukjanukile. Kolmas koht kuulus Jaromir Tarabusile ja Daniel Trunkatile (Skoda Fabia R5), kes kaotasid liidrile 2,2 sekundit. Edasi tulid juba Eesti sõitjad, neljandad ja klassi ERC2 liidrid Rainer Aus-Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9), kelle järel ERC2 klassi teised Siim Plangi-Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X). Kuuendad olid Raul Jeets-Andrus Toom (Skoda Fabia R5) ja nende järel ERC2 klassi kolmandad Egon Kaur-Silver Simm (Mitsubishi Lancer EVO 9). Vahed on väikesed, esimesed seitse sõitjat mahuvad 3,6 sekundi sisse. Sarja liidrid, Kajetan Kajetanowicz ja Jarek Baran tegid sõiduvea ja on 14. kohal (+7,5 s).
ERC Junior klassi liidrid peale esimest katset on Miko Niinemäe-Martin Valter (Peugeot 208 R2). Teisel kohal olevad Kristóf Klausz-Yulianna Nyirfás (Peugeot 208 R2) kaotavad neile 0,1 sekundiga ja kolmandad Julius Tannert-Jennifer Thielen (Opel Adam R2) 0,4 sekundiga.

Open klassis on neljaveoliste autode liidrid Martynas Samsonas-Mindaugas Varza (BMW M3X) ja kaheveolistes autodes Egidius Valeisa-Povilas Reisas (BMW M3).

Laupäeval stardib esimene auto24 Rally Estonia katse kell 9.30, kokku sõidetakse üheksa kiiruskatset kogupikkusega 128,47 kilomeetrit. Päeva lõppeb Elva linnakatsega.

auto24 Rally Estonia sõidetakse 15.-17. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel ning see on FIA ERC Euroopa autoralli ja FIA European Historic Sporting Rally meistrivõistluste etapp.