Menüü
23 apr. 2015   |   Uudised

auto24 Rally Estonia ametlik õlipartner on SHELL

 

Baltikumi suurim autospordisündmus ja 2014. aasta parim FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp ja Shell on sõlminud kooostööleppe, mille kohaselt on Shell auto24 Rally Estonia ametlik õlipartner. auto24 Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel ja tegu on vanima autoralli tiitlivõistluste sarja, FIA ERC Euroopa meistrivõistluste etapiga. Sellele lisaks toimub auto24 Rally Estonia raames ka FIA Historic autode Euroopa meistrivõistluste etapp.

2010. aastal alustanud auto24 Rally Estonia sai eelmisel aastal esmakordselt FIA ERC sarja etapi korraldusõiguse. Sarja taga on mainekas Eurosport Events, kes on sarja promootor ja läbi kelle kanalite jõuab telepilt sarja etappidelt kümnete miljonite pealtvaatajateni üle maailma. Lõuna-Eesti kruusateed pakuvad sõitjatele tõsist naudingut ja hea korraldus ning publiku ja sõitjate jaoks atraktiivne ralli pälvis oma esimesel aastal FIA ERC sarjas kohe ka aasta parima ralli tiitli.

Tänavu on lisaks Tartu linnakatsele kavas ka analoogne kiiruskatse Elva linna tänavatel. Nii Tartu kui Elva publikukatsete järgselt toimuvad nendes linnades suurejoonelised meelelahtusprogramiid, Tartus toimub reedel lauluvalaval tantsumuusika tipptegija Scooter kontsert ja Elva laululaval laupäeval legendaarse Suzi Quatro kontsert. 17.-19. juulil on Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel oodata taas suurejoonelist rallinädalavahetustl. Ralli pidulik avamine ja autasustamise toimuvad Tartus, Raekoja platsil, kus on ka palju tegemist tervele perele. Ralli võistluskeskus ja hooldusala asuvad Otepääl, Tehvandi spordikeskuses.

Urmo Aava, auto24 Rally Estonia direktor: “Shelli taust autopordis on väga tugev ja pikaajaline. Shelli logo Ferrari F1 autol või Hyundai WRC autol on midagi sellist, mida teab iga autospordisõber ja meil on äärmiselt heameel sõlmida koostöölepe maailma mootorispordis olulist rolli mänginud ettevõttega. Nii Shell kui auto24 Rally Estonia kuuluvad oma valdkonnas tippude hulka ja meid ühendab ka soov olla innovatiivsed.”

Shell on välja töötanud revolutsioonilise PurePlus tehnoloogia, mida kasutatakse Shell Helix Ultra sõiduauto mootoriõlide valmistamisel. Nimetatud tehnoloogiaga muudetakse maagaas kristallselgeks, ülipuhtaks baasõliks, mis ei sisalda praktiliselt ainsatki naftas leiduvat jääkainet. Tänu sellele on tagatud teie sõiduki mootori justkui äsja tehasest tulnud puhtus, väiksem õlikulu ja kuni 3%-line kütusesääst!

Rohkem infot: shell.jungent.ee pureplus.shell.com ja rallyestonia.ee