Menüü
04 mai 2015   |   Uudised

auto24 Rally Estonia laieneb tänavu Elvasse

 

FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp, auto24 Rally Estonia laieneb tänavu ka Elvasse, kui selle kauni väikelinna tänavatel sõidetakse laupäeval, 18. juulil publikukatse, millele järgneb meeleolukas kontsert Elva laululava, kus astub üles legendaarne Suzi Quatro. Nii on tänavu auto24 Rally Estonia kavas kaks linnatänavatel sõidetavat publikukatset, reedel, 17. juulil Tartus ja laupäeval, 18. juulil on Euroopa parimad rallisõitjad Elva linnatänavatel. Mõlemad publikukatsed on rahvale tasuta ja toovad raja äärde kümneid tuhandeid inimesi.

Elva linna jaoks on tegu kindlasti aasta ühe olulisema sündmusega ja kindlasti sai määravaks eelmise aasta auto24 Rally Estonia korraldus ja kajastus meedias. 2014. aasta auto24 Rally Estonia valiti aasta parimaks FIA ERC sarja etapiks.

Toomas Järveoja, Elva linnapea: „Meil on heameel võõrustada Elvas suurepärase korraldusega autospordisündmust, mis on vaieldamatult Baltikumi suurim ja millest sai eelmine aasta kohapeal osa pea 30 000 inimest. Ralli eelne, aegne ja järgne meediakajastus on ülemaailmne ja see mõjutab positiivselt ettevõtteid ja organisatsioone. Seda kinnitas ka Eesti Konjunktuuriinstituudi tehtud uuring, mille kohaselt oli 2014. aasta auto24 Rally Estonia mõju Lõuna-Eesti majandusele pea kolm miljonit eurot. auto24 Rally Estonia publikukatse toob Elvasse suure hulga spordisõpru. See saab Elvas olema üks meeldiv päev, täis autosporti ja meelelahutust, kui päeva lõpetab Suzi Quatro kontsert Elva laululaval. Olen kindel, et auto24 Rally Estonia laienemine Elvasse omab meie piirkonnale väga positiivset mõju, mida on tunda nii tänavu kui ka järgmistel aastatel. Elva ootab autospordisõpru ja sõitjaid!“

Urmo Aava, auto24 Rally Estonia direktor: „Meil on heameel teha koostööd Elva linnavalitsusega, läbi mille saame tuua autosporti taas rahvale lähemale. Elva lisandumine suurendab veelgi piirkonda, kus auto24 Rally Estonia Lõuna-Eestis toimetab ja meie jaoks on väga oluline, et suudame koostöös kohalike omavalitsustega luua uusi väärtusi, mis edendavad kohalikku elu. Kiidan Elva ettevõtlikke inimesi, kes näevad ralli publikukatses potentsiaali ja pakuvad õhtuse kontserdi läbi meelelahutust kogu perele. Meil on sarnased arusaamad, et sport laiemalt ei ole ainult ühe või teise rühma inimeste hobi. Mullune Tartu linnakatse näitas, et ralli toob rajaääre rahvast täis ja ka sõitjad saavad sellistest katsetest väga hea emotsiooni. Elva linnatänavatel olev katse saab olema kindlasti atraktiivne nii sõitjatele kui publikule.“

auto24 Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eestis teedel. Tegu on FIA ERC autoralli Euroopa meistrivõistluste etapi ning FIA European Historic Sporting Rally Championship sarja etapiga.