Menüü
18 juuli 2015   |   Uudised

auto24 Rally Estonia liidrid on peale esimest katset Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautov

 

Reede õhtul Tartus alanud auto24 Rally Estonia avapäeval sõideti üks kiiruskatse, 1,33 kilomeetrine Tartu linnakatse. Kümnete tuhandete inimeste silme all sõidetud kiiruskatse võitsid Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X), kes on ka ERC 2 klassi liidrid.

Esmalt sõideti reedel Otepää külje all ralli kvalifikatsioonikatse, mille võitsid Kajetan Kajetanowicz -Jaroslaw Baran (Ford Fiesta R5), edestades 0,01 sekundiga Martin Kangurit ja Kuldar Sikku (Ford Fiesta R5). Kolmandad olid Karl Kruuda-Martin Järveoja (Citroen DS3 R5), kes kaotasid Kajetanowizcile 0,71 sekundiga.

Ralli avatseremoonia käigus toimus ka kvalifikatsioonikatse tulemuste alusel stardikohtade
valik laupäevasteks katseteks ja siis startisid juba autod Tartu linnakatsele. Lühikesel katsel olid vahed väikesed, Lukjanuki edu katsel teise koha saanud Kajetanowiczi ees oli 0,3 sekundit ja kolmas oli Karl Kruuda, kellel kogunes ajakaotust ralli liidrile 0,4 sekundit.

ERC 2 klassis oli Lukjanuki järel teine Ungari meeskond David Botka-Peter Mihalik (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes kaotasid Lukjanukile 0,7 sekundit ja kolmandad selles arvestuses olid Dominikas Butvilas-Przemyslaw Mazur (Subaru Impreza WRX STI) ja nende kaotus oli 1,9 sekundit. Parimad eestlased selles arvestuses on Rainer Aus-Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9), kelle koht klassis on neljas ja üldarvestuses üheksas. Kaotust liidrile 2 sekundit.

ERC Junior klassis on liidrid Miko Niinemäe-Martin Valter (Peugeot 208 R2). Nad edestavad Mattias Ledini ja Erik Lindqvisti (Peugeot 208 R2) 0,4 sekundiga ja Chris Ingrami-Gabin Moreau’i (Peugeot 208 R2) 0,9 sekundiga.

Kvalifikatsioonikatsel lõppes ralli paraku meeskonnale Sander Pärn-James Morgan (Ford Fiesta R5), kui nad sõitsid teelt välja. MM-Motorsport meeskonna juht Markko Märtin kinnitab, et tegu polnud Sanderi sõiduveaga ja ka auto oli meeskonna poolt korralikult ette valmistatud.

„Kogu MM-Motorsport meeskond on äärmiselt kurb, et Sanderi ja Jamesi ralli lõppes sisuliselt enne seda, kui see jõudis alata. Tulime siia kõrgete lootustega ja see, et ralli neile nii kiiresti lõppes on tõsine löök kogu meeskonnale. Kinnitan, et tegu polnud Sanderi sõiduveaga ja et auto oli meeskonna poolt ette valmistatud korralikult. Katsel juhtus autoga midagi sellist, millele otsime koos auto tootjaga seletust ja edaspidist lahendust,“ ütles Markko Märtin.

Täna, laupäeval sõidetakse auto24 Rally Estonial üheksa kiiruskatset, esimesele, Citroeni katsele stardib esimene auto kell 10.47. Päeva lõpetab Elva linnakatse, mille start on 19.12. Peale linnakatset on Elva laululaval Suzi Quatro kontsert

Ralli live tulemused: https://rallyestonia.com/et/results/erc/