Menüü
22 nov. 2013   |   Uudised

auto24 Rally Estonia on nii Kanguri kui Tahko plaanides sees

 

Niipea, kui tuli uudis FIA ERC sarja järgmise aasta kalendri kohta, kus sees ka auto24 Rally Estonia, on sõitjad hakanud oma uue aasta plaane avalikustama. Meil on heameel, et nendesse plaanidesse mahub ka auto24 Rally Estonia, mis sõidetakse 17.-19. juulil Lõuna-Eestis.

Esmalt muidugi hea uudis, et Martin Kanguril on plaan uuel hooajal osaleda kaheksal ERC sarja rallil. „Uue aasta eesmärk ja plaan on Euroopa meistrivõistluste sari neljaveolise autoga. Plaan on osaleda kaheksal etapil, kuid selle realiseerimiseks peab veel palju pingutama – tänaseks on eelarve ainult osaliselt kaetud. Kindlalt tahame stardis olla aasta alguses sõidetaval Liepaja rallil Lätis, suvisel auto24 Rally Estonial, mis on meile koduralli ja Belgias Ypres rallil, kus me oleme osalenud mitmel korral ja 2012 olime ka kiireimad kaheveoliste autode arvestuses. Hetkel teeme tööd nii meeskonna kui eelarvega. Tiim, kellega uuel aastal koostööd teeme, peaks pakkuma meile konkurentsivõimelist neljaveolist autot ja testimisvõimalust rallide vahel. Pakkumised on võetud erinevatelt tiimidelt, kuid endiselt oleme avatud kõikidele pakkumistele,“ selgitab Martin Kangur uue hooaja plaane.

Kuna eesmärk on osaleda kaheksal etapil, tähendab see sõitu nii talvistes tingimustes, kruusal kui ka asfaldil. Kangur tõdeb, et tema eelis on kruus ja talvised tingimused, kust on aastatega kogemusi palju tulnud.

„Arvestades minu siiski veel vähest kogemust neljaveolise autoga, on hooaja esimese poole eesmärgiks koguda kogemust ja siis juba püüda kõrgeid kohti ERC etappidel. Kuna olen rohkem sõitnud kruusal ja talvistes tingimustes, tahame need eelised ära kasutada, asfaldirallidel saab pisut keerulisem olema, kuid eesmärk on läbi testide ja võistluskilomeetrite ennast sellel pinnasel samuti heale tasemele viia,“ räägib Kangur.

Soomlane Riku Tahko, kes on Eestis palju sõitmas käinud, loodab oma hooaega ERC sarjas alustada 3.-5. jaanuaril sõidetaval Jänner Rallye’l Austrias. Ta teeb hetkel selle nimel tööd, et saaks osaleda hooajal valitud etappidel ja toob välja kaks rallit, kus ta kindlalt osaleda tahab. Nendeks on talvine Rally Liepaja Lätis ja juulis sõidetav auto24 Rally Estonia.

„Ootan suure huviga neid rallisid, olen Eestis palju sõitnud ja seal osatakse teha suurepäraseid autospordi sündmusi,“ rääkis Tahko fiaerc.com veebilehele.

auto24 Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil, võistluskeskus ja hooldusala on Otepääl, start ja finiš ning publikukatse aga Tartus.