Menüü
16 juuli 2016   |   Uudised

auto24 Rally Estonia viimasele päevale lähevad liidritena vastu Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov

 

 

Laupäeval sõideti auto24 Rally Estonial kokku üheksa kiiruskatset ja päevale pani punkti Elva linnakatse. Päeva liidritena alustanud Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautov (Ford Fiesta R5) lõpetasid päeva samuti liidritena, kokku said eelmise aasta võitjad enda nimele neli katsevõitu ja nende edu teisel kohal olevate Ralfs Sirmacise-Maris Kulsši (Skoda Fabia R5) ees on enne viimast päeva 20,1 sekundit.

Kui kaks esimest sõitjat suuremate probleemidega kokku ei puutunud, siis kolmandal kohal olevad valitsevad Euroopa meistrid Kajetan Kajetanowicz-Jarek Baran (Ford Fiesta R5), nii lihtsalt ei pääsenud. Päeva eelviimases hoolduses käigukasti lühemate käikudega käigukasti vastu vahetanud Poola sõitjad pidid roolivõimu kadumise tõttu kaotama palju aega. Kahel viimasel katsel, millal sõideti ilma roolivõimuta, lähenesid neile Rainer Aus-Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9), kahe meeskonna vahe jäi 4,9 sekundi peale, liidritele kaotab Kajetanowicz 1.29,9.

Ralli viimase, Elva linnakatse võitsid Raul Jeets-Andrus Toom ( Skoda Fabia R5), see on neile eelmisel aastal Elva linnakatse võidu kordamine. Nende koht on viies ja kaotus Ausile 1.08,4.

Kahjuks katkestasid kaks Eesti meeskonda, kolmandal kohal olnud Egon Kaur ja Silver Simm (Mitsubishi Lancer EVO 9), põhjuseks mootor ja Siim Plangi-Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X), põhjuseks sidur ja käigukast.

ERC Junior kategooria liidrid on Miko Niinemäe-Martin Valter (Peugeot 208 R2), kelle edu teisel kohal olevate Nikolai Grjazini-Jaroslav Feodorovi (Peugeot 208 R2) ees on 10,6 sekundit. Kolmandad on selles kategoorias sarja liidrid Chris Ingram-Elliott Edmondson (Opel Adam R2). Nende kaotus liidritele on 32,8 sekundit. Gustav Kruuda-Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) on viiendal kohal (+1.17,7).

Pühapäeval stardib esimene auto24 Rally Estonia katse kell 10.15, kokku sõidetakse kuus kiiruskatset kogupikkusega 82,98 kilomeetrit. Ralli võitjaid saab õnnitleda kell 17.00 Tartus, Raekoja platsil asuval poodiumil.

auto24 Rally Estonia sõidetakse 15.-17. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel ning see on FIA ERC Euroopa autoralli ja FIA European Historic Sporting Rally meistrivõistluste etapp.