Menüü
31 märts 2014   |   Uudised

Craig Breen sai Kreekas oma esimese FIA ERC etapivõidu

 

Hooaja kolmas FIA ERC ehk autoralli Euroopa meistrivõistluste etapp oli Kreekas sõidetud legendaarne Akropolise ralli. Varem WRC kalendris olnud ralli on kuulsust kogunud palju, 2003. aastal sai seal oma esimese MM-ralli võidu Markko Märtin.Tänavu sõideti ralli esimene päev asfaldil ja teine kruusal. Ajalugu tehti ka sellel korral, kui Craig Breen tuli koos kaardilugeja Scott Martiniga esmakordselt FIA ERC etapivõitjaks ja see oli väga edukas debüüt ka Peugeot Sport meeskonnale, kui Breeni kasutada olnud Peugeot 208 T16 oma esimesel võistlusel kohe võidu sai.

Ralli esimesel päeval oli liidrikohal mitmeid mehi, esmalt Bryan Bouffier (Citroen DS3 RRC), siis Breeni tiimikaaslane Kevin Abbring, kes hoidis seda kohta eelviimase katseni, mil liidriks tõusis Breen. Avapäeva lõpuks oli tema edu Bouffieri ees 14,7 sekundit ja väga hea avapäeva teinud Poola sõitja Kajetan Kajetanowicz’i ees 15 sekundit.

Teisel päeval vahetasid Kajetanowicz ja Bouffier mitmel korral Breeni selja taga kohti. Viimastel katsetel püüdis Bouffier kõvasti juba Breeni, kui iirlase edu oli piisav ja nii kuulus talle Scott Martinile ning Peugeot 208 T16 autole esimene FIA ERC etapivõit, edu Bouffieri ees jäi 8,1 sekundi peale, Kajetanowicz kaotas talle kokkuvõttes 42,1 sekundit.

Järgmisena on FIA ERC kalendris Iirimaa ralli 17.-19. aprill, siis edasi Sata Rallye Açores Assooridel, Belgia Ypres ralli ja siis juba juulikuus auto24 Rally Estonia, mis on esmakordselt FIA ERC kalendris.