Rally Estonia
Ralli algab
00
päeva
:
00
tundi
:
00
minutit
:
00
sekundit
Fia WRC Autosport

Shell Helix Rally Estonia esitleb: WRC promotsiooniralli ametlik aftermovie 

Juuli keskel tehti Eestis autoralli ajalugu. 12.-14. juulil toimunud Shell Helix Rally Estonia, mis tõi Lõuna-Eestisse kümneid tuhandeid rallifänne üle maailma oli esmakordselt korraldatud ametlik WRC promotsiooniralli. Stardis olid kõigi WRC tehasemeeskondade autod ja teist aastat järjest pritsisid Shell Helix Rally Estonia võidušampanjat poodiumi kõrgeimal astmel Toyota Gazoo Racing WRT sõitjad Ott Tänak ja Martin Järveoja. 

Esimesel ametlikul WRC promotsioonirallil oli stardis kokku 105 meeskonda, kelle seas 6 WRC sarja tippsõitjat. Kiiretel ja rohkete hüpetega kiiruskatsetel pakkus rahvale elamusi kokku 8 WRC autot, 13 R5 ehk WRC 2 klassi autot ja nende kõrval veel kümneid teisi võistlejaid 16 riigist. 

Shell Helix Rally Estonia ametlikud pealtvaatamisalad Alakülas, Leigol ja Truutal näitasid suunda, kuhu atraktiivne ja turvaline ralli peaks pealtvaatajate jaoks liikuma. Nii Eestis kui maailmas. Seda olid tunnistamas ka mitmed Rahvusvahelise Autoliidu FIA ja WRC promootori esindajad. 

Shell Helix Rally Estonia ava- ja lõputseremoonia, kust ei puudunud ka NATO liitlaste Apache rünnakukopterid pakkusid rohkelt kõneainet sotsiaalmeedias ralli ajal ja ka kolm nädalat hiljem Soome MM-rallil. Nagu paljud sõitjad on öelnud, Rally Estonial peab lõpetama juba sellepärast, et saada veel korra sõita üle selle poodiumi meeletu rahva kaasaelamise saatel. 

Läbi 31 telejaama üle kogu maailma jõudis telepilt rohkem kui 100-sse riiki ning 70 miljoni inimeseni. Esmakordselt sai WRC All Live kaudu jälgida telepilti rallilt, mis ei ole WRC sarja etapp. Teleülekanded tootis Postimees Grupp koostöös Leviraga.

See juuli nädalavahetus oli midagi sellist, millest räägitakse veel kaua. Et seda veel korra läbi elada on meil heameel esitleda Shell Helix Rally Estonia ametlikku aftermovie’t, mille on teinud Vita Pictura ning aerokaadrid Skyline Media.

 

 

Piletiostu kinnitamiseks on jäänud 00:00