Menüü
02 juuli 2014   |   Uudised

Euroopa autoralli meistrivõistluste liider Esapekka Lappi stardib auto24 Rally Estonial

 

17.-19. juulil toimub Tartus, Otepääl ja Lõuna-Eesti teedel auto24 Rally Estonia, mis on esmakordselt maailma vanima autoralli sarja, Euroopa meistrivõistluste etapiks. Lisaks sellele veel FIA Historic autode Euroopa meistrivõistluste etapp ja Eesti autoralli meistrivõistluste etapp, mis toob kokku starti 169 meeskonda.

Esindatud on Eesti autoralli absoluutne tippseltskond eesotsas äsja Poola MM-ralli WRC 2 klassis võitnud Ott Tänakuga, kellele tulevad konkurentsi pakkuma Euroopa parimad, eesotsas Skoda Motorsport tehasemeeskonna sõitja Esapekka Lappiga Soomest, kes on tänavuse FIA ERC sarja ehk Euroopa meistrivõistluste liider. Mainekas Tšehhi tehasemeeskond Skoda Motorsport tuleb auto24 Rally Estonia’le kahe autoga, lisaks Lappile ka hetkel sarjas Craig Breeniga teist ja kolmandat kohta jagav sakslane Sepp Wiegand. Skoda Fabia S2000 autodega sõitev meeskond on olnud FIA ERC sarjas ja IRC sarjas olnud väga edukas, Skoda Motorsport meeskonna autodega on võidetud IRC sari aastatel 2010-2012 nii individuaalselt kui meeskondlikult. 2013 aastal võitis Jan Kopecky Skoda Fabia S2000 autoga uuenenud FIA ERC sarja. Need tulemused näitavad selgelt, et tegu on FIA ERC sarja tippmeeskonnaga, mille sõitjad on tugevad konkurendid auto24 Rally Estonia üldvõidule.

„See ralli sobib mulle kindlasti hästi, kuna meenutab palju Soomet. Kuid kuna ma pole Soomes ammu sõitnud, kulub mul ilmselt pisut aega, enne kui harjun taas nende kiirete teedega, mis meid Eestis ees ootavad. Konkurents on siin väga tugev, R5 autode vastu saab olema üsna keeruline. Kindlasti on väga kiired kohalikud sõitjad, eesotsas Ott Tänakuga. Meie eesmärk on teha auto24 Rally Estonial hea tulemus ja koguda võimalikult palju punkte meistrivõistlustel,“ rääkis Lappi.

Nagu Esapekka Lappi ütles, saab konkurents olema auto24 Rally Estonia võidu osas väga tihe, lisaks kiiretele välissõitjatele on esindatud Eesti tippseltskond eesotsas Ott Tänaku, Karl Kruuda ja Siim Plangiga, viimasele on see esimeseks stardiks R5 autoga, Plangi stardib Peugeot Sport meeskonna Peugeot 208 T16 R5 autoga. Kindlasti ei saa kõrvale jätta väga kiiret Aleksei Lukjanuki, kes N4 klassi autoga tahab oma sõna poodiumikohtade jagamise osas kaasa öelda.

Kokku registreerus FIA ERC etapile, auto24 Rally Estoniale 63 meeskonda, FIA Historic autode Euroopa meistrivõistluste etapile 37 meeskonda ja laupäeval sõidetavale EAL Eesti autoralli meistrivõistluste etapile 69 meeskonda. Esindatud on 19 riigi sportlased.