Menüü
22 juuli 2014   |   Uudised

Intervjuu Urmo Aavaga

 

Nüüd, kus auto24 Rally Estonia 2014 on saanud ajalooks, on põhjust üles riputada intervjuu Urmo Aavaga, mille tegi fiaerc.com, ehk autoralli Euroopa meistrivõistluste kodulehekülg.

Kas sa oled rahul auto24 Rally Estonia esimese aastaga FIA ERC sarjas?

Ma olen väga rahul. Meie jaoks oli ralli 110 protsenti õnnestumine, seda meie enda meeskonna, teadmiste ja eelarvega. Tegime ära need asjad, mida tahtsime teha. Kuigi oli detaile, mille osas võib alati areneda, ei oska ma hetkel öelda, kuidas seda rallit veel paremini korraldada.

Te olete saanud kiita nii sõitjatelt, meeskondadelt kui ka Eesti Vabariigi peaministrilt, mis tunde see sinus tekitab?

Tunne on suurepärane, sest sõitjad ja meeskonnad on meie jaoks väga olulised ja võistlus peab nende jaoks hästi korraldatud olema. Jah, ka peaminister ütles meie korralduse kohta positiivseid kommentaare.

Kui oluline on see ralli Eestile ja Eesti autospordile?

Iga aastaga on meie ralli muutunud olulisemaks. Meie eesmärgiks on propageerida rallit Eestis ja nüüd, kus FIA ERC sari on kasvanud saanud väga suureks ja oluliseks, on see hea võimalus teha rallile korralikku promo ja aidata kaasa spordiala arengule Eestis. Lisaks on see meie noortele sõitjatele võimalus ennast näidata ja võrrelda FIA ERC sarja parimatega.

Miks oli oluline tuua ERC sari Eestisse?

ERC sari kasvab iga aastaga ja see on eesmärk kattub meie omaga. Meie eesmärk pole olla lihtsalt ralli kalendris, meie eesmärk on kasvatada oma rallit ja läbi selle ka rallit laiemalt Eestis ja läbi ERC sarja saame seda teha. Selle kõrval andis ERC kalendrisse pääsemine meie meeskonnale olla veel rohkem motiveeritud.

Raja ääres oli tuhandeid pealtvaatajaid. Mida see ütleb ralli populaarsuse kohta Eestis?

Peame veel mõned päevad ootama lõplike numbrite osas. Kuid me teame juba seda, et uued asjad, mida me tegime, nagu näiteks ralli toomine Tartusse, tähendas meile publiku kasvu. Muidugi on meil vaja fänne ka metsa, kiiruskatsetele, kuid sündmused, mida me Tartus tegime, lisaks Eurospordi kajastus, see kõik lisas Rally Estoniale lisaväärtust ja aitas tuua rohkem publikut rallile.

Teil oli palju vabatahtlikke aitamas teid läbi ralli. Mis sõnum sul neile oleks?

See on projekt, mille juures on vaja soovi aidata ja huvi ning kirge ralli vastu. Me oleme ülimalt tänulikud nende inimeste ees, kes investeerisid oma aega ja oskusi, et kõik saaks ideaalselt toimida. Kokku oli inimesi ametis 1000 ringis.

Mis on järgmine väljakutse? FIA ERC etapp aastal 2015?

Eks me oleme tõesti juba põnevil järgmise aasta osas. Meie eesmärk on siiski kolme aastane leping. Ehitada selline asi üheks aastaks üles, see on raiskamine. Lisaks oleks me korralduses kogu aeg pool aastat taga, mis on väga väsitav.

Lõpetuseks, mis olid sinu jaoks ralli kõrghetked?

Avatseremoonia Tartus, Tartu linnakatse ja lõputseremoonia Tartus. Kogu see tulevärk, muusika ja emotsioon sõitjatelt ja publikult olid lausa suurepärased. Mis mulle jättis sügava mulje, olid Eurospordi teleprogrammid. Need tõid ralli ja selle sündmused iga eestlase südamesse. Balanss looduse, arhitektuuri ja spordi vahel oli ideaalne. Seda materjali vaadates tõdesid paljud eestlased, et elavad tõesti kaunil maal.