Menüü
04 juuli 2016   |   Uudised

Läti tõusev täht Ralfs Sirmacis: „Tahan Eestis võita!“

 

15.-17. juulil Tartus, Elvas ja Otepääl sõidetav auto24 Rally Estonia toob starti FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste esikolmiku. Läti sõitjad Ralfs Sirmacis-Arturs Šimins (Skoda Fabia R5) on enne auto24 Rally Estoniat sarja kolmandal kohal ja see on nende esimene hooaeg neljaveolise autoga. Aasta tagasi auto24 Rally Estonia ERC Junior arvestuses võitnud Sirmacis-Šimins on neljaveolise autoga hästi kohanenud, sellest hooajast on neil ette näidata üks rallivõit Kreeka ERC etapilt, Akropolise rallilt. Raul Jeetsi ja Andrus Toomi tiimikaaslased Läti meeskonnast SRT tahavad juuli keskel Lõuna-Eestis oma võitude saldot FIA ERC sarjas ühe võrra kasvatada.

„See on ralli, mida ma ootan iga aasta, kuna see on mu lemmikralli! Sel aastal on see meie jaoks veel kiirem ja pikemate hüpetega, kui oleme esimest korda Eestis neljaveolise Skoda Fabia R5 autoga. Ma olen kindel, et me naudime siin iga hüpet ja kurvi ja see saab olema kindlasti tõeliselt lõbus. Meie eesmärk on siin võita, sest ilma kõrgeimate eesmärkideta pole mõtet võidu sõita! Meie anname endast parima,“ ütleb Sirmacis.

Vaata Ralfs Sirmacise videokutset auto24 Rally Estoniale: https://vimeo.com/172878018

Viimasel hetkel lisandusid auto24 Rally Estonia stardinimekirja Jose Antonio Suarez ja Candido Carrera Estevez Hispaaniast. Tegu on sõitjaga, kes varasematel aastatel on osalenud autoralli MM-sarjas nii WRC Academy kui Drive DMACK Fiesta Trophy arvestuses. Sellel aastal sõidab ta neljaveolise Peugeot 208 T16 R5 autoga WRC 2 sarjas ja meeskonnaks on Peugeot Rally Academy, sama kombinatsioon on kasutusel ka auto24 Rally Estonial. Kokku on nüüd auto24 Rally Estonial esindatud 20 riigi sportlased.

auto24 Rally Estonia sõidetakse 15.-17. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel ning see on FIA ERC Euroopa autoralli ja FIA European Historic Sporting Rally meistrivõistluste etapp.