Menüü
26 apr. 2016   |   Uudised

Miko Niinemäe sihib Euroopa poodiumile

 

 

Eesti juunioride rallimeistrite ja Eesti autospordi koondise liikmete Miko Niinemäe ja Martin Valteri eesmärgiks alanud rallihooajal on lisaks meistritiitli kaitsmisele ka vähemalt ühe etapi võit Euroopa sarjas.

Tänavused Eesti autospordi koondislased Niinemäe ja Valter tulid möödunud aastal väga tihedas konkurentsis Eesti meistriks nii juuniorite kui ka esiveoliste R2 autode klassis. Esmaspäeval OlyBeti spordibaaris toimunud pressibriifingul tutvustasid rallimeister Miko Niinemäe ja kaardilugeja Martin Valter uue hooaja plaane ning Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver andis ülevaate Eesti rallispordi seisust.

Üks meie kindel eesmärk sel aastal on muidugi Eesti meistritiitli kaitsmine juunioride arvestuses, kuid ülimaks ambitsiooniks võime nimetada poodiumi kohta Euroopa meistrivõistlustel,” teatas Miko Niinemäe. Tema sõnul plaanib Niinemäe-Valteri tiim Eesti sõitude kõrval läbida kaks-kolm Euroopa sarja võistlust ning võita vähemalt ühe Euroopa meistrivõistluste etapi juunioride arvestuses.

Miko Niinemäe teeb 2016. aasta hooajal koostööd ennustusportaaliga OlyBet, kelle toetus aitab planeeritud sõidud realiseerida – vastav koostööleping sai sõlmitud eilsel briifingul. “Oleme alati valmis aitama noori sportlasi ja tulevikutalente eriti siis, kui nad ei ole veel oma Olümposele jõudnud ent liiguvad sihikindlalt eesmärkide poole. Näeme Mikos suurt potentsiaali saada Eesti ja maailma spordi suurtäheks, nagu nägime seda ka näiteks Heiki Nabis siis, kui tema nime teadsid veel väga vähesed,” ütles OlyBeti kaubamärki opereeriva Olympic Casino Eesti ASi turundusjuht Triin Maripuu.

Ka tänavu jõuab Eestisse Euroopa autoralli meistrivõistluste sari – juuli keskel sõidetav auto24 Rally Estonia. See on ka ühtlasi Euroopa juuniorite meistrivõistluste etapp ning hea võimalus Eesti sõitjatele nii juuniorite kui ka üldarvestuses ennast Euroopa sarja tippudega võrrelda. Kodus sõidetava ralli eeliseks on kohalike olude tundmine ja seda on varasematel aastatel väga edukalt ära kasutatud, ütles Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver.

Kiiveri sõnul kuuluvad Miko Niinemäe ja Martin Valter kindlasti Eesti noorte autosportlaste tippseltskonda. Meil on hea meel näha, et meie sõitjad püüavad jalga ukse vahele saada ka rahvusvahelises konkurentsis. Eesti on üle maailma tuntud rallimaa ja hetkel on konkurents kodustel meistrivõistlustel väga tugev. Selleks, et suudaksime leida ja tuua noori lootustandvaid sõitjaid autospordi juurde, on meie head partnerid koostöös alaliiduga vedamas tugevaid noortesarju ja kutsume sellel aastal ellu veel ühe vahesarja, mis aitab noori rohkem autospordi juurde tuua,” lisas Kiiver. 

Kiiveri sõnul on Eestis korralik arv sõitjaid ning 2016. aasta hooajal näeb Eesti autoralli meistrivõistlustel keskmiselt 80-90 meeskonda iga ralli kohta, kus eestlaste osakaal on 70-80%. Kokku sõidetakse tänavu seitse etappi: lisaks talvel toimunud etapile Lätis ootavad sõitjaid rallid Harjumaal, Läänemaal, Võrumaal, Tallinnas, Tartus ja Saaremaal. 

Foto: Andres Raudjalg