Menüü
18 juuli 2014   |   Uudised

Ott Tänak ja Raigo Mõlder peale avapäeva auto24 Rally Estonia liidrid

 
FIA ERC etapi, auto24 Rally Estonia avapäeval sõideti kokku üheksa kiiruskatset, millest Ott Tänak ja Raigo Mõlder (Ford Fiesta R5) võitsid kokku kaheksa. See kindlustas neile kindla liidrikoha peale ralli esimest päeva ja peale seda oli meestel põhjust rahuloluks.
„Tänane päev on olnud väga hea, oleme leidnud endale hea rütmi. Kindlasti ei ole hetkel maksimumi välja pannud, kuid oleme selle kiirusega rahul ja tunne on hea. Katsed on väga head ja on väga mõnus taas Lõuna-Eesti teedel võistelda,“ rääkis Tänak peale avapäeva.
Teisel kohal on Timmu Kõrge ja Erki Pints (Ford Fiesta R5), kes kaotavad Tänakule 44,2 sekundiga ja ka Kõrge oli avapäevaga rahul.
„Meie jaoks on täna sujunud kõik hästi, oleme suutnud tee peal püsida ja ohtlikke hetki pole olnud. Kindlasti on meil põnev lahing Aleksei Lukjanukiga, mis jätkub homme ja meie eesmärk on lõpetada vähemalt teisel kohal,“ rääkis Kõrge.
Kõrgest vaid 3,2 sekundi kaugusel on Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X), kes on ka ühtlasi FIA ERC Production Cup ehk standardautode klassi liidrid. „Oleme rahul, päev oli hea ja on olnud hea võitlus. Kindlasti ei lähe me viimasel päeval midagi kinkima, kuid tahame saada samas häid punkte ka Eesti meistrisarja etapilt,“ oli Lukjanuki kommentaar.
Nende järel nii üldarvestuses kui ka Production Cup arvestuses on Rainer Aus ja Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes tegid väga hea päeva ja kaotavad Lukjanukile 19,6 sekundiga. Ausi järel on kaks Skoda Motorsport tehasemeeskonna autot, Esapekka Lappi ja Janne Ferm ning Sepp Wiegand ja Frank Christian, kes oma Skoda Fabia S2000 autodega kaotavad Ausile vastavalt 18,9 ja 41,7 sekundit. Tehnikaprobleemidega silmitsi olnud Karl Kruuda ja Martin Järveoja (Peugeot 208  T16 R5) on seitsmendad ja avakatsel rehvi lõhkunud Siim Plangi ning Marek Sarapuu Peugeot 208  T16 R5) kaheksandad.
Esiveoliste autode arvestuses on samuti eesotsas Eesti sõitjad. Sander Pärn koos Wales’ist pärit kaardilugeja James Morganiga (Ford Fiesta R2) tõusid ERC kaheveoliste autode liidriks neljandal katsel ja püsisid seal päeva lõpuni.
“Esimese päevaga võib väga rahule jääda. Võistluspäevale tagasi vaadates võib õelda, et vaid esimene katse oli see kus oleks võinud grammikese kiiremini sõita. Ülejäänud katsetel sõitsime suhteliselt maksimumi lähedal,” rääkis Pärn. Noor sõidumees lisas, et kogu päev pakkus neile mõnusa enesetunde. “Katsed oli väga nauditavad ja mõnus oli sõita. Samuti tegi rõõmu katsete hea seisukord, mis autot ei lõhkunud,” märkis Pärn.
Nende edu teisel kohal olevate Quentin Giordano ja Valentin Sarreaud ees on 1.04,8, kolmandad on päeval kiiret hoogu näidanud Rainer ja Rauno Rohtmets (Citroen C2 R2 MAX), kes kaotavad Pärnale 1.27,6. Nende ajal on aga juures juba ajatrahv 1.20, mis tuli hilinemise eest, põhjuseks auto tehnilised probleemid.
Laupäeval jätkub auto24 Rally Estonia kuue kiiruskatsega, esimene FIA ERC auto on esimesel katsel kell 12.50. Esimene Historic autode Euroopa meistrivõistlustel osaleja aga kell 11.30. Lisaks neile kahele sarjale sõidetakse laupäeval ka Eesti autoralli meistrivõistluste etapp.
Tartu kesklinnas olevad poodiumil saab esimest Historic autosid tervitada kell 19.30, enne mida on laval Getter Jaani kontsert. FIA ERC etapi võitja on finišipoodiumil kell 20.45.