Menüü
21 nov. 2014   |   Uudised

Ott Tänak ja Raigo Mõlder sõidavad 2015. aastal autoralli MM-sarjas M-Sport tehasemeeskonnas

 

Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi jaoks on järgmist, 2015. aasta hooaega puudutavad asjad paigas. Sellel aastal kolmel MM-etapil Ford Fiesta RS WRC ja seitsmel etapil WRC 2 klassi kuuluva Ford Fiesta R5 autoga autoralli MM-sarjas osalenud Tänak ja Mõlder teevad tuleval aastal M-Sport tehasemeeskonna Ford Fiesta RS WRC autoga kaasa täishooaja autoralli MM-sarjas. Viimati osales Eesti sõitja autoralli MM-sarjas tehasesõitjana aastal 2005, kui Markko Märtin koos Michael Park’iga sõitis Peugeot tehasemeeskonnas.

Enne Peugeot tehasemeeskonnaga liitumist Fordi tehasemeeskonnas sõitnud Märtini roll Tänaku ja Mõlderi jõudmisel autoralli tippseltskonda on suur ja siin olid olulised head suhted M-Sport meeskonna juhi, Malcolm Wilsoniga.

„Olen väga rahul, et saime teise võimaluse autoralli MM-sarjas. Olen kindlasti sõitjana saanud palju täiskasvanumaks ja oleme teinud väga palju tööd. Kuid see kõik sai võimalikuks tänu Markko Märtinile ja Malcolm Wilsonile, kes töötasid välja meie selle aasta programmi. Samuti on Markko ja Malcolmi koostöö selle taga, et me osaleme uuel aastal autoralli MM-sarjas M-Sport tehasemeeskonna sõitjatena. Palju tööd on ära tehtud ja lihtsat polnud siin midagi. Väga suur roll on ka Eesti toetajatel eesotsas Oleg Grossi ja Saaremaa ettevõtjatega, tänu kellele oleme saanud ennast tänavu tõestada. Uus aasta saab olema meile suur väljakutse, kuid me oleme selleks valmis ja ootame juba uut hooaega,“ räägib Tänak.

Sellel aastal tegid Tänak ja Mõlder kaasa kümnel MM-etapil, sõitmata jäi vaid kolm etappi ja sellega koguti palju võistluskilomeetreid ja kogemust. Parimaks tulemuseks jäi Rootsi talveralli viies koht WRC autoga ja WRC 2 etapivõit Poolas.

„Tänavuse hooajaga tõestasime Raigoga, et oleme valmis sõitma autoralli MM-sarja tippseltskonnas. See valik, mille tegime kaardilugeja osas, õigustas ennast. Meil kellegil pole olnud lihtne aasta, Raigo jaoks oli õppimist ja tööd palju ning ta sai sellega edukalt hakkama ja meie koostöö sujub. Selge on see, et lihtsamaks ei lähe midagi, tehasemeeskonnas sõitmine tähendab veel rohkem tööd ja vastutust,“ räägib Tänak.

2015. aasta autoralli MM-sarjas on kokku 13 etappi, hooaeg algab 21. jaanuaril Monte-Carlo ralliga.

Foto: Timo Anis