Menüü
20 juuli 2014   |   Uudised

Ott Tänak ja Raigo Mõlder võitsid auto24 Rally Estonia

 
Laupäeval, 19. juulil jätkus auto24 Rally Estonia kuue katsega ja reedel liidrikoha enda kätte võtnud Ott Tänak ja Raigo Mõlder seda kohta käest ei andnud ja tulid esmakordselt FIA ERC sarja kuulunud auto24 Rally Estonia võitjateks ning tõstsid Tartus oleval poodiumil võidukarikad ja auto24 Rally Estonia spetsiaalse võitja kiivri pea kohale.
Tänak ja Mõlder juhtisid rallit alates esimesest katsest ja suutsid ka ralli teisel päeval seda kohta edukalt hoida, vaatamate väikestele probleemidele ja finišeerisid 47,1 sekundilise eduga Aleksei Lukjanuki ja Aleksei Arnautovi ees (Mitsubishi Lancer EVO X).
„Suutsime näidata läbi ralli head kiirust ja laupäeval saime keskenduda oma sõidule. Kõik sujus ja nautisime sõitu kodustel teedel. Korraldajad on teinud ära suure töö ja see polnud kindlasti lihtne, kuid see aitab Eestis rallit populaarsemaks muuta,“ rääkis Tänak peale rallit.
Kolmas koht rallil kuulus Timmu Kõrgele ja Erki Pintsile (Ford Fiesta R5), kelle kaotus Lukjanukile jäi 8,3 sekundi peale.
Lukjanuk oli kiireim ka standardautode Production Cup arvestuses, edestades Rainer Ausi ja Simo Koskineni (Mitsubishi Lancer EVO 9) ning Roland Murakat ja Kalle Adlerit (Mitsubishi Lancer EVO X). Kaheveoliste autode arvestuses tulid auto24 Rally Estonia võitjateks Sander Pärn ja James Morgan (Ford Fiesta R2).
Ralli direktor Urmo Aava jäi esmakordselt Eestis korraldatud Euroopa meistrivõistluste etapiga rahule. „Ma tahan tänada kõiki sõitjaid, pealtvaatajaid, koostööpartnereid ja meediat, kes aitasid kaasa selle suure sündmuse tegemisel. Läbi sarja promootori, Eurosport Events, jõudis nii reede kui laupäeva õhtul miljonite inimesteni maailmas telepilt meie rallilt, kus tutvustati ka Eestit laiemalt. Võistlus ise oli kuni viimaste meetriteni pingeline ja nauditav ja mul on hea meel, et võit jäi koju,“ rääkis Aava.