Menüü
12 juuni 2014   |   Uudised

Ott Tänak tahab auto24 Rally Estonia võidu koju jätta

 

12.juunil Tallinnas, Citroeni salongis toimunud auto24 Rally Estonia esimesel pressikonverentsil avalikustati, et tänavusel, 17.-19. juulil sõidetaval auto24 Rally Estonial osalevad Ford Fiesta R5 autoga Ott Tänak ja Raigo Mõlder. Lisaks sellele allkirjastati tänavused sponsorlepingud ja kohal viibis ka FIA ERC sarja promootori, Eurosport Events esindaja Jean-Baptiste Ley.

Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi osalemisele auto24 Rally Estonial aitab kaasa Expert Tehnikakauplused, pressikonverentsil sõlmiti ka vastasisuline kokkulepe.

„Meil on heameel, et saame startida kodusel tippvõistlusel. Usun, et saame sellelt rallilt mõnusa emotsiooni ja eesmärk on võit koju jätta. Konkurents saab olema kindlasti tugev, seda nii Eesti enda kui kiirete välissõitjate osas,“ rääkis Tänak pressikonverentsil.

auto24 Rally Estonia direktori, Urmo Aava sõnul astutakse tänavu edasi suur samm. „Euroopa autoralli meistrivõistluste etapi korraldamine on midagi sellist, millega astume sammu edasi mitmes valdkonnas. Nii on meie tänavuse ralli start ja finiš Tartus, Tartu kesklinnas sõidetakse reede õhtul publikukatse ja Tartus toimuvad ka ralliga seonduvalt kontserdid, kus astuvad üles Eesti meelelahutuse tipptegijad. Ralli hooldusala ja võistluskeskus on endiselt Otepääl ja katsed samuti Otepää ümbruses, seega saame öelda, et võidavad kõik piirkonnad. Heameel on, et tänavu stardib ka Ott Tänak, kes teeb konkurentsi kindlasti veel teravamaks. Kõike seda saame teha tänu meie headele koostööpartneritele ja toetajatele, kellega täna ka lepingud allkirjastasime. Eraldi tahaks veel rõhutada suurepärast koostööd Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega, kes läbirääkimistel Eurosport Events’iga on saanud meie rallile Eurospordis parima meediakajastuse. Tartu linn on meie jaoks samuti väga hea koostööpartner,“ rääkis Aava pressikonverentsil.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tõnu Seili hinnangul on auto24 Rally Estonia tippsündmus, mille toimumisse on riik panustanud ka varasematel aastatel. „Oleme auto24 Rally Estonia meeskonnaga koostööd teinud ka varasematel aastatel. Me näeme selles sündmuses väga suurt potentsiaali ja kuna on tegu Eesti ühe tippvõistlusega, mis otsustas astuda suure sammu edasi, pidasime vajalikuks nende tegevust toetada, kuivõrd see tutvustab ka Eestit maailmas läbi Eurospordi poolt tehtud kokkuvõtete,“ selgitas Seil.

Eurosport Events esindaja, Jean-Baptiste Ley sõnul on FIA ERC sarja jaoks uue ralli lisandumine väga meeldiv. „Ma usun, et auto24 Rally Estonia lisab meie sarjale tugevalt lisaväärtust. Tegu on tugeva võistlusega ja nagu me eelmisel aastal nägime, ka hea korraldusega. Eurosport Events promootorina soovib toota auto24 Rally Estonialt palju head telepilti, seda võistluspäevade õhtutel Eurosport kanalil olevate kokkuvõtete tarbeks, mis jõuavad üle maailma,“ rääkis Ley.

auto24 Rally Estonia on lisaks FIA ERC ja FIA Historic autode Euroopa meistrivõistluste etappidele ka EAL Eesti autoralli meistrivõistluste neljandaks etapiks.

Foto: Jaanus Ree