Menüü
04 apr. 2015   |   Uudised

Raul Jeets ja Andrus Toom Euroopa autoralli meistrivõistluste etapil Iirimaal peale avapäeva 12. kohal

 

Reedel algas selle aasta FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste kolmas etapp, Circuit of Ireland Rally esimeste kiiruskatsetega. Põhja-Iirimaal sõidetava ralli reedesel päeval oli kavas kokku kaheksa kiiruskatset, neli korduvkatset, päeva lõpetasid kaks lühemat linnakatset. Hommikul sõidetud katsed oli öisest vihmast märjad, mis teiseks läbimiseks olid kuivanud. Raul Jeetsi ja Andrus Toomi (MM-Motorsport, Ford Fiesta R5) jaoks oli tegu korraliku võistluspäevaga, oma esimese asfaldiralli esimese päeva lõpetasid nad 12 kohal

Päeva alustati 17. ja 16. ajaga katsetel, päeva esimese poole viimasel katsel oli nende aeg 13. Üldarvestuses olid nad tõusnud 14. kohale. Esmane kogemus asfaldilt, mis esimestel katsetel oli märg ja lõikamiskohtadest teele toodud mudast libe, oli olemas ja meeskonna meeleolu väga hea.

Samade katsete teisel läbimisel näidati 15. 17. ja 11. aega ja enne kahel korral läbitavat pooleteise kilomeetri pikkust olid Jeets-Toom absoluutarvestuse 13. kohal. Nende kahe katse järel oli koht veel koha võrra kõrgem, esimene võistluspäev lõpetati 12. kohal. Kaotust liidritele Craig Breen-Scott Martin on 2.53,3.

„Tänane päev on kindlasti olnud keeruline. Võrreldes neljapäeval sõidetud kvalifikatsioonikatsega, mis oli laiemal teel, olid tänased katsed hoopis teise iseloomuga. Katsed olid väga lahedad, midagi sellist, millega meie varem pole kokku puutunud. Asfalt on muidugi üks asi, kuid siin on auto pidevalt õhus, tänu rajaprofiilile ja kurvidele ei näe pea üldse ette. Hommikul oli veel ka väga libe, kuid võib küll öelda, et nautisime oma esimese asfaldiralli esimest päeva! Kasvatasime enesekindlust ja vigu ei teinud, auto on tipp-topp, meeskond teeb suurepärast tööd. Teame, kuhu ja palju me aega kaotame, siin kiiresti sõitmiseks peab olema väga suur kogemustepagas. Igal juhul oleme oma esimese päevaga siin väga rahul ja nautisime asfaldil sõitmist, selle teadmise pealt on hea vastu minna laupäevastele katsetele,“ rääkis Raul Jeets peale reedeseid katseid Iirimaal.

Rauli ja Andruse Circuit of Ireland esimese päeva video: https://vimeo.com/124066378

Laupäeval, 4. aprillil on kavas kümme kiiruskatset. Esimesele katsele stardib esimene auto laupäeval Eesti aja järgi kell 11.14

Circuit of Irland Rally live tulemused ja ralliraadio ralli ajal: https://fiaerc.com/events/live/id/29