Menüü
10 apr. 2016   |   Uudised

Raul Jeets ja Andrus Toom liikusid Circuit of Ireland teisel päeval heas tempos

 

Põhja-Iirimaa teedel sõidetud Circuit of Ireland oli selle aasta teiseks FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp, kus osalesid ka Raul Jeets ja Andrus Toom. Sellel aastal Läti meeskonna Skoda Baltic Motorsport Skoda Fabia R5 autoga sõitvad Raul ja Andrus lõpetasid sarja ühe keerulisema asfaldiralli absoluutarvestuse 25. kohal. Konkurents oli rallil hirmkõva, lisaks FIA ERC sarja etapile oli see nii Põhja-Iirimaa kui Briti autoralli meistrivõistluste etapiks ja kokku oli stardis üle 30 R5 klassi auto.

Kokku sõideti reedel kuus kiiruskatset, tegu oli kuulsate Põhja-Iirimaa katsetega, mida küll eelmisel aastal kavas ei olnud, seega olid need Raulile ja Andrusele uued. Hommikul olid katsed niisked, pärastlõunal aga sadas maha korralik vihm, mis muutis teed veel libedamaks ja poriseks. Ühesõnaga said sõitjad tunda Iirimaa ralli tõelist palet. Raul ja Andrus lõpetasid avapäeva FIA ERC arvestuses 17. kohal, kaotust liidritele, Craig Breen-Scott Martin on 4.39,3.

„Täna oli väga keeruline päev, katsed ise olid väga vinged. Kuid selleks, et neid täielikult nautida, peab olema nendel teedel rohkem sõitnud. Auto oli täna ikka õhus väga palju ja saime raja kirjutamisega taas kuhjaga kogemust juurde. Libe tee, millele oli kantud palju pori, oli samati paras väljakutse. Homme on juba selliseid katseid, mida eelmine aasta sõitsime ja loodame, et on ka kuivem. Siis saame sõitu rohkem nautida ja kindlasti ka paremaid aegu näidata,“ oli Rauli kommentaar peale Circuit of Ireland ralli avapäeva.

Laupäeval sõideti kokku kaheksa kiiruskatset ja päev algas meie meestele korralikult. Meeleolu oli hea ja katsed kuivemad kui reedel. Kuid ilma vihmata ei jäänud ka tänane päev, lisaks sellele said sõitjad ralli 12. katsel taevast ka lund, mis muutis olud eriti libedaks. Sellel katsel lõhkusid Raul ja Andrus rehvi ja pidid seda parandama, ennem seda olid nad Circuit of Ireland üldarvestuses tõusnud seitse kohta, olles 16. kohal. Kuna mehed otsustasid katsel rehvi vahetada, siis kulus sinna aega ja nad kukkusid üldarvestuse 27. kohale. Kahe viimase katsega tõusid nad kaks kohta, viimaselt katselt tuli ka kogu ralli parim katsetulemus, kui nad olid 13. kohal. Circuit of Ireland üldarvestuses oli nende koht 25.

„Kokkuvõtvalt saame öelda, et oleme rahul, kuna hooaja esimene ralli selles sarjas on edukalt selja taga ja saame poodiumile sõita. Kindlasti oli eelmise aasta kogemusest kasu, kuid nagu ma juba eile ütlesin, selleks, et siin ennast kindlamini ja paremini tunda, on vaja suuremat kogemust. Nii raja kirjutamisel, kui katsel aja peale sõites. Saime põhimõtteliselt kõike, kuiva teed, vihma ja ka lund. 12. katsel oli tee korraga valge, lund sadas ka juba enne, kui hooldusest välja läksime. Tee oli libe, tabasime ühte kivi ja olime sunnitud rehvi vahetama. Mõne kilomeetri pärast oli lumi taas kadunud. Väga hästi korraldatud võistlus ja äärmiselt tugev konkurents, kohalikud mehed on tase omaette nendel teedel. Auto töötas suurepäraselt ja meeskonnaga oli koostöö väga hea, järgmine ralli on meie jaoks Kreeka ralli, kus eelmine aasta saime kuuenda koha. Kindlasti tunneme ennast kruusal paremini,“ võttis Raul Jeets Circuit of Ireland nädalavahetuse kokku.

Circuit of Ireland ralli võitsid Craig Breen-Scott Martin (Citroen DS3 R5), edestades valitsevaid Euroopa meistreid Kajetan Kajetanowicz-Jarek Baran (Ford Fiesta R5) 10,6 sekundiga, kolmas koht kuulus paarile Alastair Fisher-Gordon Noble (Ford Fiesta R5), kellel oli kaotust võitjatele 56,3 sekundit.

Raul Jeetsi ja Andrus Toomi järgmine ralli FIA ERC sarjas on 6.-8. mail sõidetav Seajets Acropolis ralli Kreekas.

FIA ERC sarja info: www.fiaerc.com

Foto: fiaerc.com