Menüü
22 jaan. 2015   |   Uudised

Raul Jeets ja Andrus Toom teevad kaasa 5-7 FIA ERC etapil

 

Rallisõitja Raul Jeets võtab sel hooajal autoralli Euroopa meistrivõistluste sarjas ERC osa viiest kuni seitsmest etapist. Esimeseks ralliks on planeeritud kahe nädala pärast Lätis, Liepajas sõidetav talveralli. Esialgu võetakse projekti ühekordse ettevõtmisena ja kaugemasse tulevikku ei vaadata. Jeets jätkab kaardilugeja Andrus Toomiga ning Markko Märtini meeskonna MM-Motorsport ridades ja Ford Fiesta R5 autoga, kirjutab sport.err.ee

Nagu spordimehele kohane, siis läheb Jeets rallisid ikkagi võitma. “Eesmärk on alati võita ja sõita maksimaalse kiirusega,” ütles Jeets Vikerraadiole. “Me lähme kindlasti sporti tegema, mitte turistidena kuhugi kaugele maale rallit kaasa tegema.”

Täieliku rahalist katet sponsoritelt viiel etapil osalemiseks veel saadud pole, ent Jeets on lootusrikas. Lõplik rahakoti suurus peaks selgeks saama kuu aja pärast. Motivatsioonipaketina on Rally Estonia korraldajad lubanud hüvitada ekipaažile, kes ennast esimesena ERC sarja registreerib, ERC hooaja registreerimistasu. Tingimuseks on, et osalema peab vähemalt viiel osavõistlusel. Osamaks on 3000 eurot. “Üks olulisi argumente selles sarjas osalemiseks on see, et üks etapp toimub Eestis,” tunnistas Jeets.

Samuti on uueks väljakutseks asfaltrallid, mida kalendris on neli. Esimene neist toimub aprillis Põhja-Iirimaal, kus kindlasti ei osaleta. Suvel toimuvad asfaltrallid Belgias ja Tšehhis, kuhu minekut saaks Jeetsile ja Toomile lugeda uueks väljakutseks. “Asfaldiga kokkupuude on meil eelmise aasta Moskva rallišõult,” meenutas Jeets. “Seal oli auto seadistatud asfaldiralliks ja kavas olid pikad kiiruskatsed. Minu meelest saime päris hästi hakkama.”

40-aastast Raul Jeetsi saab nimetada nooreks rallisõitjaks, sest oma debüüdi Eesti meistrivõistlustel tegi ta kuus aastat tagasi Mitsubishi Lancher Evo 9 masinal. Mullu elas ta koos kaardilugeja Andrus Toomiga üle raske avarii Rally Estonial, kui põrutas rajalt välja vastu kivi. Mõlemad mehed murdsid jalaluid, lisaks veel katkised roided ja põrutusi.

Jeetsi sõnul selline õnnetus rallisõitmise indu ei vähendanud. Seda näitas oktoobris võidetud Läti meistrivõistluste etapp Rally Latvia, mille tulemusel võideti ka Läti R5 klassi meistritiitel. “See oli koht, kus saime selgeks, kas on mõtet autoga sõita,” lausus Jeets. “Nägime, et hoog pole kuhugi kadunud. Usun, et suudame spordis saavutada veel häid tulemusi.”

Eelarve suurust Jeets ei avalikusta, ent toob välja, et ühel hooajal viie etapi sõitmine ERC-sarjas on laiaslaastus sama kulukas kui sõita 10 etappi kodustel meistrivõistlustel ja Baltikumis.

Tekst: sport.err.ee
Foto: www.fiaerc.com