Menüü
15 sept. 2016   |   Uudised

Raul Jeetsi ja Andrus Toomi selle aasta kuues start FIA ERC sarjas on sellel nädalavahetusel Lätis

 
Kui seni on Lätis FIA ERC Euroopa meistrivõistluste etappi sõidetud talvel, iseasi, kas tingimused on alati talvised olnud, siis sellel aastal on Rally Liepaja esmakordselt kruusal ja toimub juba sellel nädalavahetusel. Põhjus, miks algselt veebruaris toimuma pidanud Läti autospordi suursündmus lükati septembrisse, on ikka seesama, ilm. Raul Jeets ja Andrus Toom lähevad Skoda Baltic Motorsport meeskonna Skoda Fabia R5 autoga Rally Liepajal starti kuuenda numbri all.
Viimasest kruusarallist, milleks oli kodune auto24 Rally Estonia, on möödas kaks kuud ja viimasest rallist, milleks oli asfaldil sõidetud Rally Rzeszowski Poolas, pisut üle kuu. Selleks, et peale pausi ennast taas korralikult rallilainele saada, tegid Raul ja Andrus esmaspäeval Otepää ümbruses testipäeva, peale mida ollakse Rally Liepajaks valmis.
„Testipäev oli peale sellist pausi väga vajalik. Tegime palju tööd ja proovisime erinevaid seadistusi. Oleme Lätis alates oma rallikarjääri algusest palju sõitnud, samuti Liepaja ja Kuldiga ümbruses, kus Rally Liepaja katsed toimuvad. Kui meie meeskonnale on see puhas koduralli, siis võib öelda, et ka meie tunneme ennast Lätis üsna koduselt. Konkurents on taas kõva ja meie eesmärk on püüda kõrget kohta üldarvestuses,“ rääkis Raul Jeets peale testipäeva.
FIA ERC sarja üldarvestuses on Raul Jeets ja Andrus Toom enne Rally Liepajat seitsmendal kohal, punktivahed on aga väikesed. „Eesmärk on kindlasti üldarvestuses oma kohta parandada ja hooaja kokkuvõttes on ka kolmas koht võimalik,“ ütles Jeets.
Rally Liepaja sõidetakse 16.-18. septembril Liepaja ja Kuldiga ümbruses. Kiiruskatseid on kokku 13, kogupikkusega 203,60 kilomeetrit ja enamus neist on samad, mis olid algselt planeeritud talvisele rallile. Ralli keskuseks on Liepaja linn, kus on reedel ka peale kell 17.00 algavat kvalifikatsioonikatset ralli pidulik avamine ja stardikohtade valik. Pidulik start algab reedel kell 20.45. Laupäeval sõidetakse katsed Kuldiga ümbruses, kokku seitse kiiruskatset, päeva lõpetavad kaks publikukatset Liepaja linnas. Pühapäeval sõidetakse Liepaja lähedal, katsed jäävad Riia-Liepaja maantee ümbrusesse. Ralli finišipoodium on Liepajas kell 16.00
Rally Liepaja parimaks jälgimiseks internetis (ralliraadio, live tulemused) on FIA ERC kodulehekülgwww.fiaerc.com
Eurosport teeb mõlemast päevast ka kokkuvõtte, laupäevast kokkuvõtet saab Eurosport 1 kanalil näha pühapäeva esimestel hetkedel, kell 00.30, terve ralli kokkuvõte Eurosport 1 kanalil pühapäeval kell 23.00.