Menüü
12 juuli 2014   |   Uudised

Seitse Eesti meeskonda auto24 Rally Estonia prioriteediga sõitjate hulgas

 
Selle aasta Baltikumi autospordi suursündmus auto24 Rally Estonia algab juba 17. juulil kell 14.00 Otepää lähedal sõidetava kvalifikatsioonikatsega, kus stardivad proriteediga sõitjad. Sellele järgneb neljapäeval Tartu kesklinnas stardikohtade valik, TOP sõitjate pressikonverents ja auto24 Rally Estonia stardipoodium. 2014. aasta auto24 Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil ja see on lisaks FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste etapile FIA Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapp ja Eesti autoralli meistrivõistluste etapp.
Reedel avaldati  Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt aksepteeritud ja kinnitatud auto24 Rally Estonia osalejate nimekiri. FIA ERC etapi nimekirjas on kokku 65 meeskonda ja esimesena on kirjas Ott Tänak ning Raigo Mõlder. Ralli korraldajad ja sarja promootor Eurosport Events koostasid üheskoos prioriteetsete sõitjate nimekirja, kes sõidavad neljapäeval kvalifikatsioonikatse ja valivad selle tulemuste alusel endale stardikohad reedesele rallipäevale. Kvalifikatsioonikatse kiireim valib koha esimesena, misjärel saavad oma koha valida järgmised ajad välja sõitnud meeskonnad. Stardikohad valitakse Tartu kesklinnas asuval poodiumil toimuva avatseremoonia käigus, mis algab neljapäeval, 17. juulil kell 18.00. Ülejäänud sõitjad stardivad reedesele päevale stardinimekirja alusel.
Kokku on prioriteediga sõitjaid 16 ja nende hulgas on seitse Eesti meeskonda (Ott Tänak-Raigo Mõlder, Karl Kruuda-Martin Järveoja, Martin Kangur-Andres Ots, Siim Plangi-Marek Sarapuu, Timmu Kõrge-Erki Pints, Raul Jeets-Andrus Toom ja Kaspar Koitla-Mait Laidvee). Nimekirjaga saab tutvust teha siin:https://rallyestonia.com/wp-content/uploads/2014/05/auto24-Rally-Estonia-ERC-Entry-list_approved-080714.pdf. 
Neljapäeval, 10. juulil, täpselt üks nädal enne auto24 Rally Estonia starti toimus Citroeni Laagri keskuses võistluste eelne teine ametlik pressikonverents, mis keskendus osalevatele Eesti sõitjatele. Peale Ott Tänaku, kes oli kohal esimesel pressikonverentsil ja viibis teise pressikonverentsi ajal Itaalias testidel, oli esindatud Eesti absoluutne tipp. Laua taga istusid ja vastasid meediaesindajate küsimustele Karl Kruuda (Peugeot 208 T16 R5), Martin Kangur (Ford Fiesta), Siim Plangi (Peugeot 208 T16 R5), Timmu Kõrge (Ford Fiesta R5) ja Raul Jeets (Ford Fiesta R5). Lisaks neile osales pressikonverentsil auto24 Rally Estonia direktor Urmo Aava.
FIA ERC stardinimekirjas on 65 meeskonda, FIA Historic autode Euroopa meistrivõistlustel 37 ja laupäeval, 19. juulil sõidetaval Eesti autoralli meistrivõistlustel on stardinimekirjas 71 autot.
auto24 Rally Estonia põhjalik publikukava on Top Gear Estonia juulikuise numbri vahel, mis on juba müügil. Traditsiooniliselt saab ralli ajal kiireimat infot läbi Sky Plus ralliraadio, mis on kuulatav Tartus sagedusel 104,3 MHz ja Otepääl 99,1 MHz ning internetis www.skyplus.fm ja www.rallyestonia.ee
Ja veel…
Reedel, 11. juulil toimus Laitse Rally Park kardirajal suur auto24 Rally Estonia LaitseRallyPark Grand Prix 2014 Grand Final. Tegu oli kuu aega kestnud kardivõistluse finaaliga, kuhu pääsesid iga päeva parima aja välja sõitnud huvilised. Jokkerina osales finaalis rallisõitja Karl Kruuda. Ülipõneva ja sündmusterohke finaali võitis Karl Songisepp, kes sai finaalvõistluse peaauhinna, auto24 Rally Estonia VIP paketi kahele ja Sony Full HD televiisori. Viimaselt, üheksandalt kohalt startinud jokker Karl Kruuda suutis tõusta vahepeal võistlejaterivi keskele, kuid pidi siiski leppima seitsmenda kohaga.