Menüü
25 juuni 2014   |   Uudised

Üle saja võistlusauto ja tipptasemel meelelahutus, see on „Suur Võidusõit 2014“

 

Juba sellel nädalavahetusel jõuab kätte selle suve suurim autoringrajavõistlus Eestis – „Suur Võidusõit 2014“. See toob Pärnu külje all Audru vallas asuvale Põhjamaade moodsaimale ringrajale, auto24ringile üle saja võistlusauto, suure koguperelaada ja muusikalise meelelahutuse läbi Eesti ja välisartistide. On olemas mitu põhjust, miks seda suurepärast nädalavahetust auto24ringil maha ei tohi magada. Üks paljudest on kindlasti ka see, et võistlusel on kohal ka auto24 Rally Estonia seltskond!

Esiteks: Nii palju võistlusautosid pole uuenenud auto24ringil varem võistelnud. Eesti, Läti, Balti ja Soome meistrivõistluste etapp ja Soomest tulevad kohale kõik klassid, teiste hulgas üliatraktiivsed Porsche GT3 Cup Trophy ja V8 Thunder Cup ehk Camaro Cup, mis toovad auto24ringile sadu hobujõude.

Teiseks: Eesti kodune vormeliklass kogub jõudu ja Vormel Scandic klassis stardib avaetapi viie auto asemel juba kaheksa vormelit, teiste hulgas tänavu Vormel Renault Põhja-Euroopa ja Rootsi sarjades osalev noor Ralf Aron.

Kolmandaks: Kas 13-aastane Gabriel Dominic Sergo, kes sõidab BMW 325 Cup klassis esimest hooaega, suudab korrata avaetapi kolmandat ja neljandat kohta ja millise kiiruse on üles saanud popstaar Koit Toome samas klassis.

Neljandaks: Laupäeval ei ole auto24ringil ainult võidusõit vaid tegevust jagub kogu päevaks. Raja territooriumil on suur koguperelaat ja live kontsertidega astuvad üles Hellad Velled ja Getter Jaani Eestist ning Prantsusmaalt diskoajastu kuum duo Ottawan. Lapsed saavad lustida neile loodud alal ja kohapeal on olemas ka mitmekülgne toitlustus.

Viiendaks: Vaadates neid eelnevaid põhjendusi, ei saa selle suve suurimast autoringrajavõistlusest lihtsalt eemale jääda.

Laupäeval avatakse Eesti suurim Koguperelaat auto24ringil kell 10.00 ja samal ajal saab juba vaadata esimesi treeninguid rajal. Esimesed võistlusstardid toimuvad mõlemal päeval kell 12.00. Ottawani kontsert algab auto24ringil 28. juuni õhtul kell 19.00, sellele järgneb õhtune disko, mis kestab pea südaööni. Enne seda rõõmustavad kella 13.00-14.00 vahel publikut Eesti muusikataeva tähed Getter Jaani ja Hellad Velled.

Piletiinfo: www.piletilevi.ee

Foto: Mika Mäki