Menüü
09 juuli 2014   |   Uudised

WRC 3 klassi maailmameister stardib auto24 Rally Estonial Citroen DS3 R5 autoga

 
auto24 Rally Estonia, mis sõidetakse 17.-19. juulil Tartus, Otepääl ja Lõuna-Eestis, sai veel ühe olulise täienduse oma stardinimekirja. FIA ERC etapil stardib Citroen Sport poolt ehitatud uue Citroen DS3 R5 autoga noor ja lootustandev Prantsuse sõitja Sebastien Chardonnet koos kaardilugeja Thibault de la Haye’ga. Nende meeskonnaks on Top Teams by My Racing. Sellega on auto24 Rally Estonial esindatud kõigi tootjate R5 klassi autod.
Eelmise aasta WRC 3 klassi maailmameister Chardonnet on teinud tänavu Citroen DS3 R5 autoga kaks starti, Sardiinia MM-rallil oli ta WRC 2 klassi teine. Start auto24 Rally Estonial on Chardonnet ja Citroen DS3 R5 auto jaoks esmakordne.
„See on minu jaoks väga hea võimalus tulla DS3 R5 autoga Eestisse, et saada kogemusi ja koguda enesekindlust. Minu eesmärk on siin areneda iga katsega ja sellega valmistuda järgmiseks WRC 2 klassi MM-etapiks, Soome ralliks. Osalemine rallil on alati parem ettevalmistus, kui tavaline testimine. Ootan suure huviga sõitu FIA ERC etapil ja Eesti teedel, tahan võtta sellest võimalusest maksimumi,“ rääkis Chardonnet.
Esimest korda FIA ERC kavas oleval auto24 Rally Estonial on kohal Eesti absoluutne tipp, eesotsas Poola MM-rallil WRC 2 klassi võitnud Ott Tänakuga (Ford Fiesta R5). Talle lisaks veel Karl Kruuda (Peugeot 208 T16 R5), Siim Plangi (Peugeot 208 T16 R5), Martin Kangur (Ford Fiesta), Timmu Kõrge (Ford Fiesta R5) ja paljud teised. ERC sarjast tulevad neile vastu selle sarja parimad, liider Esapekka Lappi ja teist-kolmandat kohta jagav Sepp Wiegand Skoda Motorsport tehasemeeskonna Skoda Fabia S2000 autodega. Kindlasti peab silma peal hoidma kiiretel sõitjatel N4 ja R4 klassi autodega, nagu näiteks Aleksei Lukjanuk ja Kaspar Koitla.
FIA ERC stardinimekirjas on 65 meeskonda, FIA Historic autode Euroopa meistrivõistlustel 37 ja laupäeval, 19. juulil sõidetaval Eesti autoralli meistrivõistlustel on stardinimekirjas 71 autot.
auto24 Rally Estonia põhjalik publikukava on Top Gear Estonia juulikuise numbri vahel, mis on juba müügil. Traditsiooniliselt saab ralli ajal kiireimat infot läbi Sky Plus ralliraadio, mis on kuulatav Tartus sagedusel 104,3 MHz ja Otepääl 99,1 MHz ning internetis www.skyplus.fm ja www.rallyestonia.ee