Rally Estonia
Ralli algab
00
päeva
:
00
tundi
:
00
minutit
:
00
sekundit
Fia WRC Autosport

WRC Rally Estonia üldinfo

FIA autoralli maailmameistrivõistlused tulevad taas Eestisse! Juba kolmas WRC etapp Eestis Rally Estonia 2022 sõidetakse 14.-17. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee teedel. Autospordi- ja meelelahutussündmus Rally Estonia toob käänulistele Lõuna-Eesti kruusateedele starti kõik autoralli maailma tipud WRC tehasemeeskondadest, kellele pakuvad konkurentsi Baltikumi, Venemaa ja Skandinaavia parimad sõitjad erinevates võistlusklassides. Lisaks WRC, WRC2, WRC3 ja Junior WRC klassidele sõidetakse ka EMV arvestuses.

Sarnaselt tänavuse aastaga on Eesti MM-ralli hooaja seitsmendaks etapiks. Rally Estonia eel peatub WRC-karussell Keenias ja Rally Estonia järel ootab MM-sarja võistlejaid ees Soome ralli. Rally Estonia üheks traditsiooniks on olnud, et kui on võimalik, on võistlus alati toimunud juulis ja nii ka tänavu. See tähendab, et rallifännid nii Eestist, kui mujalt saavad taaskord nautida suurepärast Eestimaa suve ja loodust ning loomulikult Rally Estoniat. Kui eelneva kahe MM-ralli puhul on võistluse korraldajad pidanud arvestama karmide koroonapiirangutega, siis täna töötab Rally Estonia tiim usus ja lootuses, et 2022. aasta võistlus saaks taas toimuda normaalsetes tingimustes ja suurepärast võistluselamust pakkudes.

Tegevust jagub rallipäevadel kogu perele. Raja ääres saab võistlust jälgida publikualadelt, mis innovatiivsete lahenduste abil on muudetud veelgi mugavamaks ja turvalisemaks. Stardi- ja finišitseremooniad toimuvad Tartu kesklinnas Emajõe ja Raekoja platsi vahelisel alal ning Service Park, võistluskeskus ja meediakeskus asuvad Eesti Rahva Muuseumi territooriumil. 

Erakordse võimalusena algab WRC Rally Estonia 2022 rallipasside eelmüük juba 2021. aasta detsembris, mis võimaldab kinkida endale ja sõbrale rallipassid juba enne jõule ning kindlustada seeläbi parim elamus adrenaliinirohkel rallinädalavahetusel. Müügilolevad tooted on kättesaadavad alates 08.12.21 Rally Estonia e-poes ning rallipasside kullerdamist alustame 02.02.2022 ostja poolt valitud Omniva pakiautomaati või tarneaadressile. 

Juhul, kui soovite passid soetada kellelegi teisele kingituseks, on soovi korral võimalik lisada enda ostule tasuta personaliseeritava sooviga kaart, mis kirjeldab ostetud tooted ja võimaldab lisada kingituse saajale ka personaliseeritava jõulu-, sünni- või tähtpäeva soovi. Kaardi personaliseerimise võimalus avaneb e-poe ostukorvis ning kaart on kättesaadav .pdf formaadis, kusjuures soovi korral on võimalik ostu sooritajal see välja trükkida ning edastada endale sobival viisil kingituse saajale.