Rally Estonia
Fia WRC Autosport

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED KOHALIKELE ELANIKELE

Hea WRC Rally Estonia kiiruskatsete piirkonna elanik, 

Siia lehele oleme kokku koondanud kõige levinumad küsimused, mis võivad kohalikel elanikel tekkida seoses autoralli võistluste toimumisega Teie kodupiirkonnas. Juhul, kui Te siit lehelt ei leia enda küsimusele vastust, siis võtke meiega julgelt ühendust e-maili aadressil kohalik7@rallyestonia.ee

Kas ma pean oma kinnistu elanikud ja külalised kuskil registreerima, et nad minu kinnistule ligi pääseksid?

Ei pea. Erinevalt eelmisest aastast ei tule seekord ühegi inimese (sh pererahvas ja külalised) ega ka sõidukite andmeid registreerida.

Kas ma pean oma kinnistuga seotud sõidukid kuskil registreerima?

Ei pea. Seekord ei tule ühegi sõiduki ega inimese (sh pererahvas ja külalised) andmeid registreerida.

Millega pean arvestama?

Palun hoolitsege selle eest, et kõik, kes peavad Teie kinnistule pääsema, on sinna jõudnud ENNE teelõigu sulgemise alguskellaaega. Samuti teavitage kõiki pereliikmeid ja külalisi, et nad saavad kinnistult ära liikuda alles PÄRAST teelõigu sulgemise lõppkellaaega. Kui teelõik on suletud, siis ükski sõiduk ega inimene seal liikuda ei saa.

Kas ma saan sel aastal ralli käepaelu või sõidukite jaoks kleebiseid?

Ei saa. Kuna ühtegi inimest ega sõidukit registreerima ei pea, siis ei tule ka käepaelu ega sõidukikleebiseid.

Kas ma rallit oma kinnistult võin vaadata?

Muidugi! See on väga tore, et vaatate ja omadele kaasa elate. Küll aga palun arvestage sellega, et oma pereliikmete ja külaliste ohutuse eest vastutate Teie, kui kinnistu omanik. Palun jälgige, et ralli vaatamise koht on turvaline ja kõik kinnistul olevad sõidukid on pargitud kiiruskatsest piisavalt kaugele.

Ma ei soovi rallit oma kinnistult vaadata, vaid soovin minna pealtvaatamisalale. Kuidas saan seda teha?

Selleks saate osta rallipassi meie kodulehel asuvas e-poest aadressil rallyestonia.ee/pood. Valida on võimalik nii 4-päeva rallipassi, kui ka sobiva päeva pealtvaatamisalade külastuseks mõeldud päevapassi.

Ralli peaks algama alles homme, kuid juba kuulen oma kodukandi teelõigul autode hääli. Kes need on?

Enne võistluse algust, 18.07 ja 19.07 kuupäevadel on võistlejatel rajaga tutvumine, mis tähendab, et võistlejad läbivad kiiruskatseid.
Lisaks, kiiruskatse toimumise päevale eelneval õhtul alates kella 20-st liiguvad sel teelõigul patrullautod ja Rally Estonia korraldustiimiautod, et tagada turvalisus kiiruskatse piirkonnas ja selle ümbruses. Hoolitseme avaliku korra eest ja teeme ettevalmistusi ralli toimumiseks.