Rally Estonia
Fia WRC Autosport

Rally Estonia üldinfo

Esmakordselt maailma autospordiajaloos võõrustab Eesti FIA autoralli maailmameistrivõistlusi - WRC Rally Estonia sõidetakse 4.-6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel. See on olnud meie eesmärk alates esimesest rallist 2010. aastal ja see on Eestile kahtlemata suur tunnustus. Autospordi- ja meelelahutussündmus Rally Estonia toob käänulistele Lõuna-Eesti kruusateedele starti kõik autoralli maailma tipud WRC tehasemeeskondadest, kellele pakuvad konkurentsi Baltikumi, Venemaa ja Skandinaavia parimad sõitjad erinevates võistlusklassides. Lisaks WRC, WRC2, WRC3 ja Junior WRC klassidele sõidetakse ka EMV arvestuses.

Tänavune FIA autoralli maailmameistrivõistluste hooaeg jätkub olukorras, kus me pole kunagi varem olnud. COVID-19 pandeemia on muutnud palju ja WRC etapi korraldamine on ​​siinkohal ääretult suur väljakutse. Ohutus on autospordis olnud alati esmatähtis ning arvestades praegust olukorda, peame me tagama ohutuse mitte ainult katsetel, vaid ka kõikides muudes aspektides. FIA ja WRC promootor on selle olukorra jaoks ette valmistanud juhised ja me järgime neid rangelt. See puudutab võistlejaid, võistkondi, ametnikke, meediat ja pealtvaatajaid.

Eesti valitsus on moodustanud erikomisjoni koronaviiruse riski minimeerimiseks Rally Estonia korraldusel ja läbiviimisel. Järgitakse kõiki Rally Estonia ajal Eestis kehtivaid COVID-19 reegleid ja piiranguid. Usume, et reegleid ja juhiseid järgides saame korraldada turvalise ja suurejoonelise võistluse.

Tegevust jagub rallipäevadel kogu perele. Raja ääres saab võistlust jälgida publikualadelt, mis innovatiivsete lahenduste abil on muudetud veelgi mugavamaks ja turvalisemaks. Stardi- ja finišitseremooniad toimuvad Tartus, Eesti Rahva Muuseumi territooriumil, kus paiknevad ka Service Park ja võistluskeskus.

Külastajate tervise ja turvalisuse tagamiseks tuleb käesoleval aastal toimuvale Rally Estonia’le müügile piiratud arv pealtvaatajate pileteid. Seoses piiratud hulga pileti müügiga on korraldajad otsustanud piirata ka ühe isiku kohta müüdavate piletite hulka ning ühel isikul on võimalik osta üks pilet. Et tagada eelviidatud tingimuse täitmine, on vajalik pileti sidumine konkreetse isikuga, mis toimub läbi isikustamise isikukoodiga sidumisel.

Isikustamise käigus kogutavate isikuandmete töötlemine toimub andmekaitse üldmääruse artikkel 6 lg 1 p b alusel, mille kohaselt on isikuandmete töötlemine seaduslik juhul, kui isikuandmete töötlemine on vajalik andmesubjekti osalusel sõlmitud lepingu täitmiseks või lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks vastavalt andmesubjekti taotlusele.

Informatsioon kohalikele elanikele 

Kõikides kohalikke elanikke puudutavates küsimustes palume võtta ühendust aadressil kohalik5@rallyestonia.ee või telefonil +372 567 002 36. 

Piletiostu kinnitamiseks on jäänud 00:00