Delfi Rally Estonia
Ralli algab
00
päeva
:
00
tundi
:
00
minutit
:
00
sekundit
Fia WRC Autosport

Rohetiiger veab ühiskonnas rohepööret, Rally Estonia üks nende seast 

Pea kaks aastat Rohetiigri tegutsemist on näidanud, et ühiskond vajab roheteemade eestvedajat ja erinevate sektorite ühendajat. Rohetiiger on võtnud rohemuutuste eestvedaja rolli, koondades üle 60 ettevõtte ja organisatsiooni, kelle ühine eesmärk on anda oma panus Eesti rohehüppesse - Rally Estonia on üks Rohetiigri asutaja liikmeid. 

Maailmamajandus kasutab sisendina ligi 95 miljardit tonni loodusvarasid aastas. Ainult 9-10% kogu sellest ressursist leiab taaskasutust. Kaks kolmandikku materjalist, mis majandusest läbi käib, jõuab ühel või teisel viisil keskkonda. 

On selge, et seni meile edu toonud majandusmudel ei ole sellisel moel enam jätkusuutlik. Loodus on terviklik süsteem ja suletud süsteemist ei saa lõputult ressursse ammutada, ilma et sinna tagasi ei anna. Peame liikuma loodusega tasakaalus majanduse suunas ja leidma uue mudeli, mis soodustab arengut, kuid mille tulemusena looduskeskkond ei halvene, vaid hoopis paraneb. 

Muutus algab ettevõtjatest 

Usume, et need, kes on esimesed muutuste eestvedajad, saavad ise uue keskkonna loomises osaleda ning seda kujundada. Nii ongi Rohetiigri liikmed, teiste seas ka Rally Estonia, haaranud igaüks oma valdkonnas initsiatiivi ja asunud oma keskkonnamõju vähendama. On mõistetud, et jätkusuutlik tegutsemine ei ole varsti enam eeliseks vaid väga selgeks konkurentsi eelduseks. 

Rohetiigri roll on oma liikmeid nende roheteekonnal toetada. Tänaseks on koostöös ettevõtjate ja teadlastega läbi analüüsitud 13 majandusvaldkonda alustades transpordist, lõpetades põllumajandusega ja töötatud välja kestlikkuse põhimõtted, millest ettevõtted ja organisatsioonid saavad lähtuda. 

Tänavusel talvel, täpselt energiakriisi ajal, valmis Rohetiigri energia teekaart, mis pakub realistlikke lahendusi selleks, et tagada meile vajalik varustuskindlus, taastuvenergia tootmisvõimekus ja vastavus kliimaeesmärkidega. Jätkame teekaartide koostamist ka teiste sektorite kohta, järgmine teekaart valmib ehituse teemal.