00
sekundit
Fia WRC Autosport

FIA autoralli 2023. aasta MM-hooaja avaetapina sõideti legendaarne Monte-Carlo ralli.

FIA autoralli 2023. aasta MM-hooaja avaetapina sõideti legendaarne Monte-Carlo ralli. Prantsusmaa alpiteedel sõidetud järjekorras 91. võistluse võidu võtsid Toyota GR Yaris Rally1 autol sõitnud Sébastien Ogier / Vincent Landais. Kaheksakordsele maailmameistrile Ogierile oli see tema karjääri 56. MM-ralli võiduks ja rekordiliseks üheksandaks Monte-Carlo rallil. Tema uuele kaardilugejale, Vincent Landaisile oli see karjääri esimesene MM-ralli võit.

Toyotale kindlustasid kaksikvõidu punktikatsel parima aja välja sõitnud 2022. aasta maailmameistrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen, kes kaotasid meeskonnakaaslastele 18,8 sekundiga. Poodiumi kolmandal astmel lõpetasid Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe, kes suutsid nädalavahetuse jooksul ainsana Toyota pilootidelt kaks katsevõitu enda nimele kirjutada. Hyundai i20 N Rally1 autoga sõitnud belglased jäid 18 kiiruskatse kokkuvõttes võitjatest maha 44,6 sekundiga.

M-Sport meeskonna eest hooaja esimese stardi teinud Ott Tänak / Martin Järveoja nädalavahetust segasid mõned tehnilised probleemid, kuid sellest hoolimata näitasid eestlased head kiirust ja lõpetasid hooaja esimese võistluse Ford Puma Rally1 autol viienda kohaga. Punktikatselt eestlastele 4 lisapunkti.

WRC2 arvestuses olid peale võistlusjärgset protesti Monte-Carlo ralli parimad  Yohan Rossel / Arnaud Dunand (Citroen C3 Rally2). Kahe esimese võistluspaari vahe jäi kõigest 0,5 sekundit.

Autoralli MM-hooaeg jätkub vähem, kui kolme nädala pärast, kui 9.-12.veebruarini sõidetakse Rootsi MM-ralli.

/Foto: Toyota Gazoo Racing/