Delfi Rally Estonia
Fia WRC Autosport

Delfi Rally Estonia viimasele võistluspäevale lähevad napis edus vastu Robert Virves / Craig Drew

ERC Delfi Rally Estonia jätkus pärastlõunal viie kiiruskatsega ja kui hommikusel ringil tuli võistlejatel lisaks konkurentidega heitlemisele tegeleda ka ilmaennustamisega, siis pärastlõunal enam vihm võistlejaid ei seganud. Päeva teisele poolele läksid liidritena vastu Robert Virves / Craig Drew (Škoda Fabia RS Rally2), kelle edu oli Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2) ees 1,5 sekundit. Kui hommikupoolikul oli katsevõite jagunud kolmele võistluspaarile, siis pärastlõunat sõidetud viiest katsest läks katsevõit neljale erinevale võistluspaarile. Kanepi katse esimese läbimise parimad olid napi 0,1 sekundilise eduga Mikko Heikkilä / Kristian Temonen (Toyota GR Yaris Rally2), kes absoluutarvestuses hoidsid kolmandat kohta ja tegid järgneval katsel spinni. Kuna Linnamäe edestas Kanepi esimesel läbimisel Virvest 1,8 ja Mäeküla katsel 3,7 sekundiga, tähendas seda, et Tartust pärit Linnamäe läks korduvkatsetele vastu 4 sekundilises edus, millele lisas Kanepi korduvläbimisel veel 0,8 sekundit. Viimane sõna jäi siiski uute rehvidega sõitnud Virvesele, kes edestas Mäeküla teisel läbimisel Linnamäed koguni 5,7 sekundiga ja tõusis päeva viimase katse eel 0,9 sekundiga tagasi Delfi Rally Estonia liidriks. Pika võistluspäeva lõpetas 1,56 km pikkune Elva linnakatse, kus esikoha duellis võtsid veel 0,1 sekundit enda kasuks Virves / Drew, kes lähevad pühapäevale vastu täpselt sekundilises edus Linnamäe / Morgan ees. Kolmanda koha heitluses tõusid Elva katsega vaid 0,1 sekundilise eduga Heikkilä / Temonenist mööda Nikolay Gryazin / Andris Mālnieks (Citroën C3 Rally2).
„Kui aus olla, siis on olnud lõbus päev, sest siis lähevad tavaliselt asjad paremini. Ma ei tunne tänu sellele, et sõidan koduteedel lisapinget, me lihtsalt anname endast parima,“ võttis Virves päeva kokku.
Kui Delfi Rally Estonia üldvõidu osas on Virves / Drewl veel pühapäeval vaja pingutada, siis Elva linnakatsega sai finiši Eesti autoralli meistrivõistluste hooaja neljas etapp, mille üldvõidu võttis just Eesti / Briti võistluspaar.

ERC3 klassis võttis laupäeva pärastlõunasel ringil kõige rohkem katsevõite võistluspaar Patrick Enok / Silver Simm (Ford Fiesta Rally3), kes aga Kanepi esimesel läbimisel korra auto välja suretasid ja spinni tegid. Romet Jürgenson / Siim Ojale (Ford Fiesta Rally3) kaotasid nad katse koguni 12,5 sekundiga. Kanepi korduvläbimise parimad olid Joosep Ralf Nõgene / Aleks Lesk (Renault Clio Rally3). Pühapäevale minnakse ERC3 klassis vastu eestlaste kolmikjuhtimisel. Jürgenson / Oja edu on Enok / Simm ees 11,2 ja Nõgene / Lesk ees 26,1 sekundit.
„Pidime päris kõvasti suruma, sest tase on Eestis väga kõva ja siin ei saa tagasi hoida. Mehed on väga kiired ja ma pidin palju suruma, kuid see kõik aitab mul paremaks saada,“ sõnas Jürgenson päeva lõpuks.

ERC4 ja ERC Junior klassis ei olnud ka laupäeva teise poole katsetel vastast võistluspaarile Jaspar Vaher / Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4). Eestlased võitsid lõpuks laupäeval sõidetud üheksast katsest koguni seitse ja lähevad pühapäevale vastu 37,3 sekundilises edus.„On olnud päris keeruline päev vihmas ja roobastes sõites. Vahepeal oli vihm nii tugev, et vaevu oli teed esiklaasist näha ja roopad olid ääreni vett täis. Muidugi oleme sellistes oludes ka varem võistelnud, kuid see on siiski raske,“ võttis Vaher raske, kuid eduka päeva kokku.
Klassi teist Mille Johansson / Johan Grönvall (Opel Corsa Rally4) ja Karl-Markus Sei / Martin Leotootsi (Peugeot 208 Rally4) lahutab pühapäeva eel 6 sekundit.

Delfi Rally Estonia jätkub pühapäeval nelja kiiruskatsega ja võistlejaid ootab ees 68,32 katsekilomeetrit. ERC hooaja neljanda etapi PowerStage katsena sõidetakse Kambja katse. Pühapäevale stardib TOP15 pööratud järjestuses, mis tähendab, et viimasel võistluspäeval hakkavad teistele teed puhastama Kaspar Kasari / Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally2).

Foto: @World / Red Bull Content Pool